W profesjonalnych zakładach samochodowych taka usługa zaczyna się od kwot 1000 zł. Polerowanie samochodu za pomocą specjalnych środków, pasty polerskiej i odpowiedniej maszyny to dość trudne i czasochłonne zadanie, które można jednak wykonać samodzielnie. Dlaczego warto spróbować i jaki będzie efekt? Odpowiedź w poniższym artykule.
Korekta lakieru
Cały proces należy zacząć od porządnego wymycia auta dobrymi środkami i letnią wodą. Preferuje się raczej samodzielnie mycie niż mechaniczne, gdyż jest dokładniejsze i mniej inwazyjne dla samego lakieru. Dobrze jest również wytrzeć auto aa sucho miękką szmatką, by wówczas dojrzeć wszystkie niedoskonałości.
Polerowanie
Polerowanie samochodu to czynność, która polega na usunięciu wierzchniej warstwy lakieru. To na niej bowiem często znajduje się wiele rys i delikatnych uszkodzeń np. przez kamyczki. Polerowanie samochodu ma na celu takie wygładzenie powłoki pierwszej warstwy, by utrzymać tzw. efekt lustra – powierzchnie, w której można wręcz się przejrzeć. O czym należy pamiętać, wykonując taki zabieg? Wszystkie czynności związane z lakierem powinno wykonywać się tak, by nie uszkodzić lakieru. Szczególnie dotyczy to samochodów z lakierem wielowarstwowym.